Teslimat ve İade

Teslimat

     susluzurafa.com üzerinden vermiş olduğunuz siparişleri en kısa sürede size ulaştırmaya çalışıyoruz. Ürünlerimizin tamamı el işçiliği ile üretildiği için teslimat süremiz normal şartlarda 7 iş günüdür.  'Hemen Teslim' ibaresini gördüğünüz ürünler, saat 16.00'a kadar sipariş vermeniz durumunda aynı gün kargoya verilir. İstanbul içi teslimatlar kargo şirketi tarafından 24 saat içerisinde, İstanbul dışı teslimatlar ise bulunduğunuz il ve ilçeye göre değişmekle birlikte 2 ila 3 iş günü içerisinde yapılmaktadır. Yine 'Hemen Teslim' ürünlerde geçerli olmak üzere kurye ücreti size ait olmak üzere İstanbul içi kurye ile hızlı teslimat yapılmasını isteyebilirsiniz. Hızlı Teslimat siparişlerinizi saat 17.00'a kadar bildirmeniz gerekmektedir.

     Siparişinizin ödemesini havale yolu ile gerçekleştirdiyseniz tutar banka hesabımıza geçtikten sonra teslimat süreci başlayacaktır.

     Teslimatlarımız Yurtiçi Kargo ile belirtmiş oldugunuz adrese gönderilmektedir. Adresinizde bulunmamanız durumunda en yakın kargo şubesinden 3 gün içerisinde teslim alabilirsiniz.

     İade

     Sitemiz üzerinden satınaldığınız ürünleri teslimat tarihinden itibaren 7 iş günü içerisinde iade edebilirsiniz. İade etmek istediğiniz ürünler mutlaka orijinal ambalajında, tekrar satılabilir özellikte olmalıdır. Kullanılmış, bozulmuş veya yeniden satışa uygun olmayacak nitelikteki ürünler iade alınmamaktadır. Ürününüzü faturanın sizde bulunan tüm kopyaları ve iade sebebinizi belirten bir yazı ile birlikte Yurtiçi Kargo ile karşı ödemeli olarak gönderebilirsiniz.

     Farklı kargo şirketleri ile yapılan gönderimlerde kargo ücreti size ait olacaktır.

     Ürünlerinizi kurumsal fatura talep ederek satın aldıysanız iade ederken kurumunuzun düzenlemiş olduğu iade faturası ile göndermeniz gerekmektedir. İade faturasını hazırlarken kargo payı eklenmeden yani ürünün birim fiyatı+kdv şeklinde hazırlanmalıdır. Kurum adına kesilmiş fatura ile gönderdiğimiz ürünler için iade faturası düzenlenmediği takdirde iade işlemi tamamlanmayacaktır.

     Sadece sizin için hazırlanan, üzerinde not isim vs. yazılarak ile kişiye özel üretilen ürünler,  üründe standardın dışında siparişinize özel yapılmış değişiklikler halinde iade kabul edilmemektedir.

     Kargonuzu teslimat anında görevli eşliğinde kontrol ederek sağlam teslim aldığınıza emin olunuz. Kırık ya da hasar tespit etmeniz durumunda kargo personeli ile birlikte tutanak hazırlayarak ürün ile birlikte bize gönderebilirsiniz. İade adresi faturamız üzerinde yer alan adrestir.

     Bize ulaşan iade ürünler ilgili departman tarafından incelenerek yukarıda belirtilen kriterlere uygun ürünler için iade süreci başlatılır. Kredi kartı ile yapılan ödemelerde iadeler ürün tarafımıza ulaştıktan sonra 48 saat içinde yapılmakta, banka tarafından devam eden süreç ile birlikte iadenizin kredi kartınıza yansıması 2 ile 7 iş günü arasında gerçekleşmektedir.

     Havale veya eft yolu ile satın aldığınız ürünlerin ücreti 48 saat içinde hesap numaranıza iade dilmektedir.

     Kapıda ödeme seçeneği ile satın alınan ürünlerin ücret iadesi yine 48 saat içinde belirteceğiniz hesap numarasına havale veya eft yolu ile gönderilecektir.

Süslü Zürafa © 2018 Web Tasarım & SEO Techpoint Labs